Jeśli szukasz auta marki premium z niskim przebiegiem, bogatym wyposażeniem oraz w bardzo dobrym stanie technicznym, zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej autom z Japonii. Mimo że panuje tam ruch lewostronny, kierownica w autach używanych z Japonii w większość będzie i tak znajdować się po stronie, do której jesteśmy przyzwyczajeni przy ruchu prawostronnym. Japończycy uwielbiają bowiem europejskie marki, takie jak BMW, Mercedes, Audi, Porsche, Ferrari czy Lamborghini. Nie musisz się więc martwić, że dojdą koszty przekładania kierownicy.

Japończycy kupują auta europejskie, aby podkreślić swój status społeczny. Jednak większość czasu i tak nimi… nie jeżdżą. Przynajmniej w tygodniu. Przemieszczanie się po Japonii autem trwałoby wiele godzin, dlatego większość ludzi dojeżdża do pracy pociągami. Auta, które są kupowane jako nowe, a później użytkowane tylko w weekendy, są doskonałą alternatywą dla używanych samochodów z Europy. Niski przebieg, zadbane wnętrze, bogate wyposażenie , bezwypadkowość i regularnie serwisowany pojazd to prawdziwa gratka dla fanów czterech kółek.
Sprawdzone auta premium

W Premo Motors dbam o to, aby auta były sprawdzone, w świetnym stanie technicznym, najlepiej bezkolizyjne, dlatego auta premium z Japonii są idealnym dopełnieniem mojej oferty do pojazdów krajowych. Japończycy słyną z tego, że są bardzo dokładni i skrupulatni. Przy sprzedaży nie ukrywają żadnych usterek pojazdu. Do każdego auta posiadam raport rzeczoznawcy. Dodatkowo, jeżeli jestem autem mocno zainteresowany, zazwyczaj zlecam jeszcze jedną opinię. To daje gwarancję, że nie spotkają mnie żadne niespodzianki po zakupie.

Każdy, kto w Japonii chce sprzedać swój samochód, wystawia go na aukcje aut używanych. Są one prowadzone przez dom aukcyjny. Żeby wziąć w nich udział, trzeba mieć firmę zarejestrowaną w Japonii, dlatego większość firm chcących zakupić taki pojazd współpracuje z miejscowymi pośrednikami, którzy kupują auto w ich imieniu.

Współpracuję wyłącznie ze sprawdzonymi firmami. Umożliwiają mi to liczne znajomości, które nawiązałem podczas studiów w USA (Webster University, St. Louis). Dzięki poznanym tam ciekawym ludziom z różnych zakątków świata, również z Japonii, łatwiej mi było rozpocząć bezpośrednią współpracę z zaufanymi ludźmi przy zakupie tamtejszych aut.


Klasyki, youngtimery oraz oldtimery z Japonii

W Japonii auto europejskie jest symbolem luksusu i mogą sobie na nie pozwolić jedynie najbogatsi mieszkańcy. Szczególnie że samochód nie służy im w codziennych dojazdach do pracy, jak u nas. Zazwyczaj stoi i czeka na weekend, kiedy można w końcu się nim nacieszyć. Dlatego auta z Japonii zawitały do oferty Premo Motors. Gwarantują wysoki standard, niski przebieg oraz bezwypadkowość.

Samochód przed wystawieniem na aukcji poddawany jest ekspertyzie, w której uzyskuje odpowiednią ocenę. W Premo Motors stawiam na samochody z minimalną oceną 4 czyli samochód bardzo dobry, bardzo często w oryginale. Przebiegi zawsze potwierdzone są certyfikatem eksportu. Oznacza to, że do Twoich rąk trafi zadbany samochód z idealnym wnętrzem, w większości z oryginalną powłoka lakierniczą, głównie klasyki – youngtimery lub oldtimery.


Na pierwszy ogień – Mercedes CLS 63 AMG z Japonii

Pierwszym autem, które zakupiłem z Japonii, jest Mercedes CLS63 AMG. Na razie kupiłem go dla siebie i jeszcze nie wiem, czy zdecyduję się na sprzedaż. W przypadku aut z Azji wprowadziłem nieco inną politykę niż przy autach z rodzimego rynku. W Premo Motors będzie można kupić samochód z Japonii na zamówienie. Na stanie planuję mieć tylko kilka wyjątkowych modeli.

 Mercedes CLS 63 AMG

Zainwestuj w auto kolekcjonerskie, na którym nie stracisz

Japończycy uznają samochody z kierownicą po lewej stronie za prestiżowe. Często również wybierają egzemplarze, które mają miano kolekcjonerskich. Pedantyczne dbanie o ich wygląd, niskie przebiegi gwarantują, że tamtejsze auta są prawdziwymi perełkami na rynku motoryzacyjnym. Modele, których wartość z roku na rok zazwyczaj rośnie, są świetnym sposobem na ulokowanie kapitału. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy lokaty w bankach nie różnią się zbytnio od trzymania pieniędzy w skarpecie, a ceny mieszkań osiągają górne granice, warto zastanowić się nad inwestycją w ciekawy egzemplarz auta z Japonii. Zadbany model kolekcjonerski będzie zwiększał swoją wartość w kolejnych latach, a przy okazji sprawi wiele frajdy właścicielowi.


Zapraszam,

Przemysław Toczkowski