Chcąc zaoferować wyższą jakość usług osobom poszukujących używanych samochodów, musiałem znaleźć własną drogę – inną od tej, którą podąża większość polskich komisów. Oto, co sprawia, że Premo Motors tak bardzo się od nich różni.


1. Samochody pochodzą z zaufanych źródeł i przechodzą staranną selekcję

Ideą Premo Motors jest dostarczanie samochodów pewnych, z udokumentowaną historią i gotowych do użytkowania. Auta pochodzą z Polski, są maksymalnie czteroletnie i miały tylko jednego właściciela. Co najważniejsze, są wyłącznie pojazdami z wynajmu długoterminowego, który jest jedną z form leasingu. To oznacza, że przez cały okres użytkowania były pod opieką firmy leasingowej i w przypadku najmniejszego problemu trafiały do serwisu ASO.


2. Przed sprzedażą auta przeszły niezależny przegląd

Zanim wybrane przeze mnie samochody zostały włączone do oferty Premo Motors, przeszły kolejny przegląd w ASO. Wyeksploatowane części zostały albo wymienione na nowe, albo (jeśli stopień eksploatacji jest wciąż akceptowalny) stosownie oznaczone, aby potencjalny nabywca wiedział, czy powinien przygotować się na przyszłe wydatki.


3. Cała historia samochodów jest udokumentowana

Tylko wiedząc dokładnie, co przeszedł samochód, klient może dokonać świadomego, odpowiedzialnego wyboru. Oferowane przeze mnie auta z wynajmu długoterminowego posiadają szczegółową dokumentację ze zdjęciami, które wykonywano nawet w przypadku drobnych problemów. Udokumentowane są również przebiegi.


4. Historia aut została dodatkowo potwierdzona

Aby upewnić się, że żaden szczegół nie został pominięty w historii pojazdu, każdy samochód jest weryfikowany u wszystkich głównych firm ubezpieczeniowych.

Biorąc pod uwagę tak wiele „poziomów zabezpieczeń”, szansa, że auto pomyślnie przejdzie weryfikację i zawiedzie oczekiwania, jest naprawdę niewielka. Co będzie jednak, jeśli na dowolnym etapie sprawdzania (w ASO czy ubezpieczalni) pojazd ujawni wady? Jeśli okażą się one zbyt poważne, a ich usuwanie nieopłacalne, auto po prostu nie trafi do oferty.


5. Wiem, że tylko zweryfikowane opinie są wartościowe

Opinie anonimowe, a nawet opatrzone nazwiskiem, lecz niemożliwe do zweryfikowania w stu procentach, uznaję za bezwartościowe dla osób szukających używanego samochodu. Unikam ich pokazywania. Zamiast tego proszę moich klientów o to, by opublikowali swoją ocenę Premo Motors z osobistego konta na Facebooku i załączyli zdjęcie kupionego samochodu. Dzięki temu internauci, którzy trafiają na taką rekomendację, mogą mieć pewność, że jest ona szczera i wiarygodna.


6. Premo Motors to nie komis

W przeciwieństwie do komisów prowadzę jednoosobową działalność. Wszystkiego doglądam sam: wynajduję i dobieram auta; sprawdzam je u mechaników, w ASO i w ubezpieczalniach; doradzam wybór klientom i pozostaję z nimi w bezpośrednim kontakcie.

Tylko w ten sposób mogę mieć pewność, że usługa została wykonana zgodnie z akceptowanym przeze mnie standardem. Jako że ręczę za jakość własnym nazwiskiem, szczególnie zależy mi na satysfakcji klientów.