1. Dlaczego nie sprowadzam samochodów z zagranicy?

Trzeba pamiętać, że nie ma czegoś takiego, jak okazja. Auta przywiezione z zagranicy nie mogą być tańsze i lepsze od tych z Polski. Nikt nie oddaje dobrego auta za grosze. No chyba, ze naprawdę jest to wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju okazja, ale takich jest bardzo, bardzo mało.

Nie dyskwalifikuje to oczywiście aut z zagranicy. Auta z Polski po prostu łatwiej zweryfikować. Jeżeli samochód został kupiony w kraju, pochodzi od pierwszego właściciela i był tutaj serwisowany, prawdopodobieństwo, że jest z nim coś nie w porządku, jest minimalne. A nawet jeśliby tak było, wiemy dokładnie, do kogo się zwrócić, gdyż pojazd nie przechodził z rąk do rąk, od handlarza do handlarza.

2. Jaki jest najlepszy samochód? Czy są marki, których należy unikać?

Chyba każdy zna jakiegoś kierowcę, który nie lubi konkretnej marki i narzeka na nią. Zwykle to wynika z tego, że kupił auto marki X i miał z nim problemy. Moje pierwsze pytanie do takich osób brzmi: gdzie zakupiły swój pojazd? Czy był po poważnym wypadku? Nie warto generalizować, bo w przypadku używanych aut ta sama marka, a nawet ten sam model, może dostarczyć całkiem innych doświadczeń.

3. Jak upewnić się, że auto jest dobrej jakości?

Przed zakupem samochodu warto sprawdzić go w ASO. Czasem opłaca się wydać te 300-500 zł i mieć pewność, ze auto jest sprawne, aniżeli zakupić skarbonkę bez dna. Mało tego, wadliwe auta są niebezpieczne dla samego użytkownika i jego pasażerów. Właśnie dlatego w Premo Motors kompleksowo sprawdzam stan samochodu, a moi klienci nie muszą na własną rękę szukać pomocy u mechaników.

4. Co wpływa na ceny Premo Motors?

Moje ceny nie należą do najniższych, ale nie są też najwyższe. Wynikają z tego, że samochody przed sprzedażą sprawdzam w ASO, w ubezpieczalniach, u mechanika. Chcę, żeby auto było gotowe do użytkowania i nie wymagało wkładania w nie dodatkowych pieniędzy, dlatego nierzadko dochodzi także wymiana części eksploatacyjnych.

Nie lubię, kiedy moje auta porównywane są do najtańszych używanych samochodów, często importowanych z zagranicy. Biorąc pod uwagę stan moich pojazdów i weryfikację techniczną, uważam, że ceny Premo Motors są wręcz jednymi z niższych i pozostają konkurencyjne wobec popularnego ostatnio komisu przy salonach samochodowych.

5. Dlaczego powstało Premo Motors?

Robię to, co robię, ponieważ to lubię. Związałem się z branżą motoryzacyjną, gdyż bardzo mało osób robiło to, co ja, to znaczy sprzedawało używane auta, mając na względzie dobro ich nowych właścicieli. Zrezygnowałem z pracy w korporacji, aby się tym zajmować.

Czuję radość i satysfakcję z tego, że mogę oferować polskim klientom pewne i bezpieczne samochody. Żyję z tym, co mówię. Nie kręcę – i dziękują mi za to klienci. Dbam o ich interesy, umiem to robić, zapewniam dobrą obsługę. To spójne z moimi wartościami i wydaje mi się, że zarówno rynek, jak i ludzie tego właśnie potrzebują. Wierzę, że można być uczciwym sprzedawcą i wciąż odnieść sukces, i że rynek używanych aut musi się zmienić. Aby tak się stało, zmienić muszą się jednak nie tylko sprzedawcy, ale także klienci i ich podejście.

Twój samochód, Twoje bezpieczeństwo, Twój wybór - wybierz mądrze.