Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu - sprawdź dlaczego warto skorzystać z naszej usługi konserwacji podwozia

Wybierz usługę zabezpieczenia antykorozyjnego i przedłuż żywotność Twojego samochoduRdza niepostrzeżenie wykrada czas, w którym możesz cieszyć się wieloletnią, bezproblemową i przede wszystkim bezpieczną jazdą samochodem. Co gorsze, na co dzień nie mamy dostępu do zaobserwowania tego procesu, a wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że choć producenci i dealerzy zapewniają, że samochody z salonu są zabezpieczone przed korozją, to rzeczywistość tak naprawdę wygląda nieco inaczej.

Niestety już kilkuletnie auta mają podwozia dotknięte ogniskami rdzy.

Bezpieczeństwo związane ze stanem technicznym samochodu spada, a wydatki właściciela zaczynają rosnąć. Dodatkowo skorodowane auto traci na wartości w momencie sprzedaży.

Nie da się uniknąć pytania:

Dlaczego borykamy się z problemem rdzewienia podwozia w „młodych” samochodach?


Nieadekwatny stopień zabezpieczenia podwozia do warunków, w jakich auto będzie użytkowane

Producenci stosują różne metody ochrony przed korozją m.in. cynkowanie blachy, lakier bezbarwny czy plastikowe osłony. Jednak dla skutków jazdy po rodzimych drogach - obficie zasolonych i o bardzo kiepskiej kondycji - to nie wystarcza. Na efekt działania drobnych kamieni, żwiru oraz soli na stalowe i aluminiowe elementy nie trzeba długo czekać. Tworzeniu się ognisk rdzy sprzyjają uszkodzenia w warstwach ochronnych (powłoki antykorozyjne nałożone przez producenta nie są wieczne) lub bezpośrednie oddziaływanie wilgoci i soli na wrażliwe elementy. Proces ten następuje niezwykle szybko, pierwsze wykwity rdzy można zaobserwować już na podwoziach trzyletnich aut.


Elementy konstrukcyjne niedopracowane pod względem ochrony przed wilgocią

Można tu wymienić choćby nadkola, w których podczas jazdy gromadzi się błoto, czy wyciszenia, które chłoną wodę jak gąbka.


Nieprofesjonalne, wykonane przy użyciu nieodpowiednich środków i bardzo często „po kosztach” usługi mające zabezpieczyć podwozie przed rdzewieniem

I tu mógłbym się rozwodzić dość długo, ale powiem tylko…Wybierz konserwację podwozia samochodu w jednym z najlepszych serwisów w Wielkopolsce

W Premo Detailing, jako nieliczni w Ostrowie Wielkopolskim i jego okolicach wykonujemy kompleksową usługę antykorozyjnego zabezpieczenia podwozia samochodowego. Dlaczego o tym wspominam, bo proces konserwacji w naszym serwisie przeprowadzany jest zgodnie z wyznawaną przeze mnie zasadą: Świadczę usługę na takim poziomie, z jakiego sam bym skorzystał.

Dlatego stawiam na:

 • gamę profesjonalnych produktów firmy Waxoyl,
 • fachową wiedzę,
 • znajomość odpowiednich procedur związanych z usuwaniem ognisk rdzy
 • trafny dobór odpowiednich rodzajów środków antykorozyjnych.


Zabezpieczenie podwozia przed korozją - krok po kroku


KROK PIERWSZY - PRODUKTY

Jak już wspomniałem w naszym serwisie pracujemy na produktach szwajcarskiej firmy Waxoyl - jest to kompleksowy program zabezpieczenia podwozia auta i profili zamkniętych przed korozją spowodowaną czynnikami zewnętrznymi.

Są to preparaty klasy premium, zatwierdzone przez OEM i co bardzo ważne nie szkodzą środowisku. Ich bazą jest wosk, dzięki czemu tworzą elastyczną, przylegającą i odporną na niskie temperatury powłokę. Dzięki zawartości inhibitorów następuje tzw. efekt samoleczenia - produkt działa jak neutralizator rdzy i powstrzymuje tworzenie nowych ognisk.

Aby długotrwale zabezpieczyć podwozie każdego rodzaju pojazdu, podczas wykonywania usługi stosujemy połączenie Hardwax Plus - chroniącego przed oksydacją i korozją oraz Waxoyl 120-4 Plus, który jest idealny do profili zamkniętych.
KROK DRUGI - PRZYGOTOWANIE AUTA

 • Zdemontowanie kół, nadkoli, elementów plastikowych, listew progowych i osłon termicznych. Czasem również zderzaków, zbiornika paliwa, układu wydechowego oraz całego tylnego zawieszenia.
 • Oczyszczenie podwozia przy użyciu środków chemicznych i gorącej wody.
 • Mechaniczne i samoczynne osuszenie podwozia.
 • Zabezpieczenie karoserii i elementów niepoddawanych konserwacji.
 • Odpylenie i odtłuszczenie podwozia.KROK TRZECI - PRZEPROWADZENIE KONSERWACJI

 • Usunięcie śladów korozji.
 • Neutralizacja rdzy za pomocą podkładu reaktywnego, który zabezpiecza przed ponowną korozją.
 • Nałożenie produktów antykorozyjnych na elementy podwozia, podłużnice, progi, drzwi, klapy oraz wypełnienie profili zamkniętych.KROK CZWARTY - ZAKOŃCZENIE PROCESU

 • Montaż usuniętych elementów zgodnie ze stanem fabrycznym.
 • Umycie nadwozia i przygotowanie samochodu dla klienta.
 • Wpis w książeczce serwisowej Waxoyl.

Masz pytania? Zadzwoń i umów się na wizytę w serwisie!

Cena usługi zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia w Premo Detailing

Określenie ceny za usługę w przypadku auta używanego jest możliwe dopiero po umieszczeniu samochodu na podnośniku, usunięciu osłon, umyciu i osuszeniu elementów podwozia - pozwala to na rzetelną ocenę procesu postępowania korozji i określenia zakresu pracy. Zdarza się, że korozja jest na takim etapie, że niektóre elementy wymagają piaskowania lub wymiany na nowe. Wydłuża się wówczas czas i zwiększa zakres prac, co wpływa na cenę.

Choć konserwacja podwozia to proces złożony i czasochłonny, wykonywana odpowiednio często pozwala zachować nie tylko jak najdłużej radość z bezpiecznej jazdy, ale również znacznie podnosi wartość auta.

Zatem umów się na wizytę w naszym serwisie i zyskaj parę lat komfortowego użytkowania swojego samochodu.


ZOBACZ PRZYKŁADY REALIZACJI:


MATERIAŁY REKLAMOWE I PROMOCYJNE: