Działam w branży, która nie cieszy się zbyt dobrym PR-em. Sprzedawcy samochodów używanych często są postrzegani jako oszuści, którzy najgorsze auto odpicują tak, że każdy będzie chciał je kupić. Gorzej, gdy w trakcie jazdy zaczną wychodzić wszystkie wady. Niestety sam kilka lat temu trafiłem na takiego sprzedawcę. Często kupowałem auta używane i wiem, jak ciężko było mi znaleźć rzetelną firmę, dla której liczył się klient. Wiele razy byłem rozczarowany faktem, że opis z ogłoszenia zupełnie nie pokrywał się ze stanem faktycznym pojazdu. Dlatego po pewnym czasie postanowiłem otworzyć firmę, która oferuje usługi, z których sam chętnie bym skorzystał. Stworzyłem miejsce, w którym możesz bezpiecznie kupić pewne auto krajowe, za które ręczę własnym nazwiskiem.

Misją Premo Motors jest pokazanie, że w Polsce można kupić sprawdzone auto używane bez obaw. Założyłem firmę, żeby udowodnić, że na rynku da się działać uczciwie. Stawiam na wiarygodność. Najważniejsze jest dla mnie zadowolenie klienta i zaufanie, którym mnie obdarza. Dlatego robię wszystko, aby go nie stracić po zakupie.

Sprzedawcy, którzy przekręcają liczniki albo kłamią o bezwypadkowości, dorabiają się na cudzym nieszczęściu. A to niestety plaga. Skoro moją firmę wyróżnia fakt, że weryfikuję informacje o używanych samochodach, to jak to świadczy o rynku aut używanych?

Mam zasadę, której wystrzegają się nieuczciwi sprzedawcy – utrzymuję kontakt z klientami i proszę ich o publikowanie opinii na Facebooku wraz ze zdjęciem samochodu. Wybór medium nie jest przypadkowy – nie da się stwierdzić, kto wystawia oceny na stronie internetowej, natomiast Facebook daje pewność, że autorem jest prawdziwy klient.


Odczarowuję rynek samochodów używanych

Rynek samochodów używanych w Polsce jest w złym stanie, a sprzedawcy aut w większości konkurują nie jakością, lecz ceną i reklamą. Jeśli można zbudować silną markę na samej rzetelności, to jak to świadczy o branży aut używanych?

Odnoszę wrażenie, że dla sprzedawców liczy się przede wszystkim to, jak przedstawią samochód. To, czy reklama pokrywa się z rzeczywistością, ma niewielkie znaczenie. Rozbieżności wyjdą jednak na jaw, kiedy klient przejedzie te kilka tysięcy kilometrów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wady ujawnią się w garażu, a nie w trakcie jazdy…


Pewne i sprawdzone auta używane

Chcę, aby do Twoich rąk trafiło auto w pełni sprawdzone, pewne, bezpieczne, które zachwyci nie tylko wyglądem, ale również stanem technicznym oraz brakiem ukrytych wad. W Premo Motors praktykuję tylko miłe niespodzianki, dlatego zrobię wszystko, żeby nie spotkała Cię przykra sytuacja związana z pojazdem. Żeby móc to zagwarantować, stworzyłem własny system kontroli jakości samochodów.

Przyjąłem kilka kryteriów doboru samochodów, poniżej których nie schodzę. Po pierwsze, oferuję samochody, które mają przebieg maksymalnie 120 tys. km. Po drugie – wiek auta do czterech lat, choć zdarzają się nawet kilkumiesięczne. Po trzecie, tylko jeden poprzedni właściciel. Po czwarte, historia serwisowania wyłącznie w serwisach ASO. Do tego nasze auta najczęściej posiadają oryginalną powłokę lakierniczą. Wszystkie zostały zakupione w Polsce.

Pojazdy oferowane w Premo Motors to auta poleasingowe, z wykupioną usługą pełnego serwisu. Najczęściej są to auta bezkolizyjne, a jeśli nie – jest to wyraźnie zaznaczone. Stawiam na transparentność, dlatego na życzenie klienta wystawiam certyfikat potwierdzający stan techniczny. Każdy kupujący otrzymuje fakturę z ASO z adnotacją o stanie technicznym auta oraz o grubości powłoki lakierniczej. Jeśli pojazd ma niewidoczne na pierwszy rzut oka wady, kupujący jest o tym informowany.

Czy to nie dziwne, że uczciwa weryfikacja stanu technicznego jest czymś, co odróżnia Premo Motors od innych? Jako kierowca sam korzystam z używanych aut i chcę być przyzwoity wobec moich klientów. Wiem jednak, jak trudno jest zdobyć zaufanie na tym rynku.


Zadowolony klient wraca i poleca Cię dalej

Sprzedaż aut używanych wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. W końcu masz nim pokonać tysiące km, dlatego pojazd musi być bezpieczny i sprawny, a przy okazji musi dawać przyjemność z jazdy. W Premo Motors kieruję się starą maksymą lekarzy: „po pierwsze – nie szkodzić”. Nie konkuruję z innymi ceną, dlatego nie znajdziesz u mnie najtańszych aut na rynku, choć nie są też najdroższe. Zapewniam jednak, że nieco wyższe koszty zwrócą Ci się w trakcie użytkowania, ponieważ będziesz mógł tym autem jeździć, a nie trzymać je u mechaników i wydawać pieniądze na kolejne naprawy.

Od początku firmy wierzę, że takie podejście pozwoli mi nie tylko sprzedać samochód, ale również sprawi, że zadowolony klient za kilka lat wróci po kolejny. W obecnej chwili mogę potwierdzić, że rzeczywiście tak się dzieje, a klienci wracają do mnie nawet po kilka razy przy wymianie auta na nowszy model.